Jak rekomendowane produkty wpływają na wyobraźnię klienta?

Wykorzystując odpowiednie podejście, można bardzo łatwo skłonić klienta do tego, by zakupił więcej w naszym sklepie internetowym. Dzięki powyższemu nasze dochody wzrosną, będziemy mogli zarobione pieniądze reinwestować w nasz biznes i czynić go coraz większym. Wobec teraz sprawdzimy za chwilę najprostszy sposób na to, by móc polepszyć relacje z klientem, a zarazem spowodować, że będzie on kupował u nas więcej produktów. Zapraszamy do lektury naszego poradnika, dedykowanego właścicielom sklepów internetowych i nie tylko.

Powiązane przedmioty

Wykorzystując odpowiednie podejście, można bardzo łatwo skłonić klienta do tego, by zakupił więcej w naszym sklepie internetowym

Autor zdjęcia: pixabay.com

Biorąc przykład z największych serwisów aukcyjnych i sklepów internetowych w naszym kraju i na świecie, zauważymy że niemal każdy wykorzystuje coś takiego, co nazywa się polecaniem podobnych produktów. Wystarczy wejść na w opis dowolnego przedmioty, a gdzieś w okolicy zobaczymy niepozorną ramkę, zawierającą rekomendowane produkty. Może się ona też pojawić w innym miejscu, na przykład na stronie kategorii, na stronie głównej, w profilu użytkownika i tak dalej. Ważne, by przedmioty polecane tam były spójne z tym, co klienta aktualnie przegląda w sklepie i ogólnie jakie są jego upodobania.

Wspólna wysyłka

Jeżeli ktoś kupuje u nas jeden przedmiot, a dodatkowo skłonimy go do zakupu kolejnych, wykorzystując choćby wspomniane wcześniej rekomendowane produkty, najlepiej zaznaczmy od razu, że jeśli zamówienie będzie większe, to cena wysyłki nie zmieni się. To bardzo mocno działa na wyobraźnię każdego klienta, ponieważ daje spore oszczędności na zakupach. Ktoś kupuje sobie kilka rzeczy, które są mu potrzebne i nie musi każdorazowo płacić za dostarczenie ich osobno, ale wszystkie one przyjdą w jednej i tej samej paczce, której wysyłka będzie kosztowała tyle samo, co przy zakupie jednego tylko przedmiotu. Nie da się ukryć, że znakomita większość osób na to pójdzie i zwiększy obroty w naszym sklepie internetowym.